Dvojskif ľahkej váhy sa v Riu stal korisťou Holanďaniek a Francúzov

12.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 12. augusta (TASR) - Holandské veslárky Iise Paulisová a Maaike Headová získali v piatok na OH v Rio de Janeiro zlaté medaily v dvojskife ľahkých váh. Striebro putuje do Kanady, bronz patrí Číne.

Víťazky dominovali jasne, dramatický bol súboj o striebro. V ňom Kanaďanky Lindsay Jennerichová a Patricia Obeeová v mohutnom finiši odsunuli na tretiu pozíciu Číňanky Chuang Wen-i a Pchan Fej-chung.

Dvojskif ľahkej váhy ovládli Francúzi Houin a Azou

Francúzski veslári Pierre Houin a Jeremie Azou získali v piatok na OH v Rio de Janeiro zlaté medaily v dvojskife ľahkých váh. Striebro putuje do Írska, bronz patrí Nórsku.

Po úvodnej tisícke bolo všetko vyrovnané, potom ale víťazi súperom trošku poodskočili. V závere síce Íri Gary O'Donovan a Paul O'Donovan doťahovali, ale museli sa uspokojiť so striebrom. Bronz brali Nóri Kristoffer Brun a Are Strandli. Finále bolo veľmi dramatické, medzi prvým a tretím miestom bol rozdiel len 0,69 sekundy.

Francúzski veslári Pierre Houin a Jeremie Azou získali v piatok 12. augusta 2016 na OH v Rio de Janeiro zlaté medaily v dvojskife ľahkých váh.